Прокат туристического снаряжения. Продажа снегоступов.
головна новини снігоступи ціни прокату фотографії снігоступів умови прокату ціни прокату продаж спорядження купити фото галерея маршрути походів наші партнери контакти

ЗИМОВИЙ МАРШРУТ НА БЛИЗНИЦЮ


       Маршрут цікавий тим, що він проходить по північно-східним схилам Свидовецького хребта, де розташована найвисокогірніша лижна база в Україні «Драгобрат». Тут ви зможете активно провести декілька днів, катаючись на лижах.
       смт Ясіня – турбаза „Драгобрат” – г. Близниця, 1881 м – турбаза „Драгобрат”
       Довжина маршруту – 27 км
       Тривалість – 2 дні
       Сезонність: середина грудня – середина березня
       Наш маршрут починається в селищі Ясіня, звідки дорога веде у північно-західному напрямку до притулку "Драгобрат". Проходимо повз лісництво. Орієнтуємося по синьому знакуванню. Ідемо нагору по дорозі, що тягнеться ущелиною Діана. Назустріч тече потік Свидовець, який бере свій початок на схилах Близниці. Через 1,5 км минаємо будинок лісника і йдемо через ялиновий ліс. Через 15 хвилин ходи ущелина звужується, дорога притискається до гори. Незабаром приходимо до невеликої галявини, на якій розташована база відпочинку. Біля неї дорога роздвоюється. Продовжуємо маршрут по дорозі праворуч проти течії потоку. Дорога в'ється серпантинами. Ліворуч добре видна вершина Близниці – мета нашої подорожі. Йдемо наліво через ялинник. Через 15 хвилин виходимо на полонину Драгобат. Попереду видніється притулок "Драгобрат". Від нього до вершини гори Близниця близько 5 км.
       Для сходження і спуску без важкої ноші потрібно 6 годин. Після відпочинку – залежно від погоди і бажання – можна піднятися на Близницю цього ж дня по обіді чи наступного дня до обіду.
       Від притулку рушаємо в західному напрямку. По плаю проходимо через полонину, ліс і виходимо в субальпійську зону. Високі стрункі ялини змінюються низькорослими. Починається зона криволісся – зарості ялівця, вільхи і сосни. По ходу справа видніється гора Стіг (1704 м) з лижними підйомниками. Піднявшись на сідловину між скелею-уступом і горою Стіг, робимо невеликий привал. Тут стежка роздвоюється. Праве відгалудження йде по південному схилу гори Стіг у напрямку до озера Гершаська, полонини Шаса і далі до селища Усть-Чорна. Продовжуємо підйом по стежці ліворуч. Через 20 хвилин виходимо на Перший жандарм. Тут привал. Після відпочинку проходимо Другий жандарм (цей уступ майже непомітний). З лівого боку видно стрімку скелю із сипучих сланців і вапняків.
       Пам’ятайте, що при підйомі на Перший жандарм, проходженні по другому і третьому уступах категорично заборонено відхилятися вліво і підходити ближче 10 м до скель.
       Через десять хвилин ходи від Першого жандарму починається підйом на Третій жандарм. Після нього невеликий спуск і підйом на вершину Близниці. Долаємо 350 м підйому – і ми на найвищий точці Свидовецкого хребта. Вершину увінчує триангуляційна вишка. З Близниці до притулку „Драгобрат” повертаємося тим же маршрутом.

Rated by MyTOP