Прокат туристического снаряжения. Продажа снегоступов.
головна новини снігоступи ціни прокату фотографії снігоступів умови прокату ціни прокату продаж спорядження купити фото галерея маршрути походів наші партнери контакти

ЗИМОВИЙ МАРШРУТ НА ЯВІРНИК


       На хребет Явірник туристи подорожують і влітку, і взимку. Підйом дуже пологий, дозволяє більшу частину шляху пройти на лижах, а схили вершини надзвичайно зручні для катання навіть для початківців.
       Маршрут одноденний, але при бажанні можна залишитися на кілька днів у туристичному притулку на Явірнику чи продовжити катання на лижах на базі „Красія”, що в селі Вишка В.Березнянського р-ну.
       смт Великий Березний – хр. Явірник, 1018 м – смт Великий Березний
       Довжина маршруту – 20 км
       Тривалість – 1-2 дні
       Сезонність: середина грудня – кінець лютого
       Автобусом чи електричкою прибуваємо в селище Великий Березний. У центрі переходимо через транспортний міст на лівий берег Ужа і рухаємося по дорозі на східну околицю селища. Біля ялинового розплідника і трансформаторної підстанції звертаємо ліворуч і серпантинами піднімаємося по відрогах хребта Явірник. Тут можна надіти лижі й рухатися на північний схід уздовж дороги. Через 5 км буде невелика каплиця. Перед нею звертаємо вліво і через півкілометра входимо в молодий листяний ліс. Підйом стає крутішим. Через 1,5 км дорога приводить до межі листяного і ялинового лісу. Тут відпочиваємо, тому що попереду затяжний і досить крутий підйом.
       Звідси звертаємо на праве відгалудження дороги (маршрут має біле-синьо-біле знакування) і через ялиновий ліс та нову вирубку виходимо на мальовничу галявину в оточенні буків і ялин. Тут розташований двоповерховий будинок притулку. При бажанні в ньому можна залишитися на ночівлю. Від притулку перетинаємо галявину і виходимо на дорогу, що тягнеться полонинами на південний схід по гребеню Явірника. Найвища точка хребта відзначена геодезичним знаком. До нього від притулку близько 3 км. У цих місцях лижники звичайно влаштовують катання. Недалеко від вершини – телевізійний ретранслятор.
       Додому можна повертатися описаним шляхом чи продовжити подорож далі по хребту на південний схід, орієнтуючись на знакування. Через 2 км підходимо до лісу, де починається півторигодинний досить крутий спуск у долину річки Лютої. Біля джерела на схилі, перед березовим гаєм, можна зробити короткочасний привал. Спускаємося по дорозі через березняк до річки Лютої і за течією приходимо в село Чорноголова. Звідси автобусом добираємося до Ужгорода.

Rated by MyTOP